גישורית

 ייעוץ זוגי - הבחירה הנכונה

זוגות רבים מתקשים להתמודד עם המשקעים כשחווים משבר בזוגיות. הם מוצאים לפתע את עצמם נתקלים בבעיות אשר עשויות לשנות את הזוגיות מן הקצה אל הקצה. כיום זוגות רבים נעזרים במדריכי זוגיות עם נוסחאות להצלחה, אינטרנט והרבה סוגי מנטרות ובכל זאת עם כל כך הרבה עזרה עדין הרבה זוגות נמצאים בקשיים בזוגיות שגורמים להם למשבר זוגי. ברוב המקרים כשקיים משבר זוגי יש צורך בצד שלישי יועצת ומגשרת שתוביל את התהליך ברגישות ובתמיכה שתעזור להם בשיפור הזוגיות. יעוץ זוגי מהווה עבורם מסגרת תומכת שעוזרת להחזיר את האמון במערכת הזוגית.

 ייעוץ זוגי, זוגיות, דינה ימניק- יועצת זוגית

כשבני הזוג נמצאים במשבר זוגי התקשורת ביניהם הופכת להיות לקויה והם מקשים לתקשר זה עם זה. ייעוץ זוגי מסיע להם לדבר בצורה פתוחה ולהגיע לדיאלוג זוגי. תפקידה של היועצת לזהות את שורש הבעיה ולנסות ביחד להתגבר על המשבר הקיים, לתת את הכלים כדי לדעת ללמוד איך לדבר אחד עם השניה מבלי לריב ולצאת מהמשבר. ייעוץ זוגי בא לסייע לזוג לבחון את המשבר, להתמקד ברגשות, להתמודד ולחזק את הזוגיות. אחד הכלים שלומדים בפגישות הוא איך להיות קשובים כדי לנהל את התקשורת בינכם. חלק גדול מהתקשורת היא ההקשבה אחד לשניה. הכלי השני החשוב הוא הפתיחות שעוזרת לזוג לפתוח בנושאים כאובים מולי כיועצת ומגשרת שיכולה להוביל אתכם לפשרה בנושאים בעייתיים. הפגישות מלוות בשיעורי בית שבהם הזוג מקבל משימות בנושאים שונים כדי שיוכלו לתת לעצמם הזדמנות לשקם את היחסים מתוך פתיחות. בתהליך ייעוץ זוגי וגישור חשובה ההרגשה שבני הזוג לא ירגישו מקופחים ובסופו של דבר קבלת ההחלטה תקרב ותגבש בין הזוג במקום להרחיק ביניהם. ייעוץ זוגי עוזר לבני הזוג להבהיר את החשיבות שבתמיכה, רגישות ופתיחות למחלוקות השונות. במקרה של אי הסכמה חשוב למצוא את המשותף ביניהם ולקדם כך את התהליך.

בהליך הייעוץ הזוגי יש צפייה לזוג לסיים את המשבר. ציפייה זו מחייבת את הזוג מבני הזוג  לתקשורת אמיתית, לפתיחות, לחשיפה וליכולת הקשבה והכלה. הוא מהלך שעוזר לקשר הזוגי לחזור לחיי זוגיות תקינים הכוללים קבלה, חברות, אהבה, ונתינה. ייעוץ זוגי מעניק לזוג כלים לשימור הזוגיות בשלבי הטיפול. אני מלמדת איך לראות את האחר, מהם הנקודות הרגישות וכיצד לתפקד מולם. 

ההחלטה להינשא היא החלטה מאוד חשובה. ייעוץ זוגי אינו מיועד רק לזוגות נשואים בלבד. יותר ויותר זוגות שאינם נשואים, מוצאים את דרכם לייעוץ זוגי, הוא מועיל בכל שלב בזוגיות ומאפשר לזוג לקחת אחריות על המערכת הזוגית כדי להתחיל את החיים ממקום טוב יותר של הידברות והקשבה הדדית. ההצלחה ועבודה זוגית חשובה לאורך כל חיי הזוגיות. כשיש גורם שלישי, יש אפשרות  לדבר על מה שמפריע ומחזק את ההחלטות בהווה ובעתיד של בני הזוג .

 

לפגישת ייעוץ ללא תשלום התקשרו - 052-2664385

 

 קישורים למאמרים בנושא: