גישורית

איך לפתח זוגיות פרק ב' יציבה? 

זוגיות פרק ב, ייעוץ זוגי, יועצת זוגית- דינה ימניק, גישורית

זוגיות פרק ב' מהווה הזדמנות לבניית קשר חדש ויציב שבו קיימת חברות ושותפות. קיימת אופטימיות שפרק ב' יספק צרכים כמו חום, הכלה, אהבה, בטחון ותשוקה, שהדברים יעשו אחרת כדי שהקשר יצליח בעיקר עם מעורבים ילדים. אנחנו נכנסים לקשר מתוך בחירה והתאמה אישית ועם ניסיון ולפעמים עם ילדים. לפרק ב' אנו מגיעים עם מטענים רגשיים מהפרק הקודם, חרדה וחוסר אמון ליכולת לעשות בחירות נכונות. היציאה מהנישואים הקודמים מלווה בהתנפצות חלום, בתחושת כשלון ובעיקר במחיר הגבוה שמשלמים הילדים. ההסתגלות למשפחה חדשה היא לא קלה וצריך להיעזר בסבלנות וברצון להצלחה. יש חשיבות גדולה בפרק ב' בהשקעת הזוגיות בהעמקת הקשר הזוגי ובעבודת הורות טובה. יחסים לא תקינים יכולים להוביל את הקשר עד פרוד.

למרות הקשיים והאתגרים אפשר לפתח זוגיות פרק ב' יציבה ומספקת אם נלמד שצריך להתפשר, להיות גמישים ומודעים למורכבות היחסים תוך מתן כבוד וערכה. פרק ב' מלווה באתגרים חדשים אשר דורשים בדרך כלל התחשבות במערכות משפחתיות רחבות יותר. אחד הדברים החשובים בזוגיות פרק ב' הוא תיאום ציפיות, וזיהוי הקשיים האפשריים כמו הורות, כספים וחוויות אישיות.

זוגיות לעתים הופכת להיות מובנת מאליה וההשקעה בבן הזוג פוחתת ואז בעיות בזוגיות צצות. זה הזמן לשבת ולתכנן מטרות ולבצע אותן, להשקיע ולתחזק את הזוגיות. החיבור לא פשוט ולא תמיד אפשר לעשות זאת לבד לכן אני ממליצה להיעזר באשת מקצוע מגשרת ויועצת זוגית שתעזור לזוג ללמוד לתקשר, להכיל, להבין ולהיות בדיאלוג פתוח, כנה ומיישם שיציע פתרון מתאים מתוך הבנה והקשבה הדדית. זוהי הזדמנות לנסות ולפתח זוגיות פרק ב' יציבה ומספקת. 

ישנם תובנות שעולות בשיחות שלי בפגישות עם אנשים הנמצאים בזוגיות פרק ב' שכדי ליישם:

הקשבה וכבוד הדדי - חשוב להבין שלבן זוג בפרק ב' יש לו צרכים, חיים ודעות משלו. החשוב ביותר זה להפסיק לנסות לשנות כדי שלא תתפתח מרירות וכעסים.

מרחב אישי - מעצים את הזוגיות ומאפשר שיתוף בחוויות. חשוב שיהיה לכל אחד מכם תחומי עניין. שימרו על עצמאות ומרחב אישי של כל אחד מכם, זה מוסיף ומקרב.

 חלוקת תפקידים - החליטו על חלוקת האחריות ביניכם. החליטו מה כל אחד מכם עושה. שותפות אמיתית בפרק ב' זה מי עושה מה ומתי.

אחריות על החלק שלי - לקחת אחריות, לשנות מה שצריך ולנהוג אחרת בפרק ב'.  להפסיק להאשים להתבונן ולזהות מהי האחריות שלכם.

להפסיק ביקורת ואשמות - הביקורת גורמת להיאטם ולהתרחק ומרעילה את היחסים ביניכם חשוב להימנע ממנה. בפרק ב' חשוב ללמוד להביע את מה שאתם מרגישים. 

 
בלי השוואות - אל תשוו לבן הזוג בפרק א'. אף אחד לא אוהב שמשווים אותו למישהו כבדו את בן הזוג שלכם.

 

לפגישת ייעוץ ללא תשלום התקשרו  052-2664385מאמרים בנושא:

זוגיות פרק ב' - איך עושים זאת נכון?